Kuidas panustada jooksmisele?

Paljud teavad, kuidas ja millal panustada spordialadele nagu korvpall, tennis ja jalgpall. Kuid kuidas on lood, kui panustada sooviks jooksmisele?  Kui te ei mõista selgelt, kuidas korrektselt panustada eelseisvale jooksuvõistlusele või ei tea kuidas internetist parimat informatsiooni leida? Kui te olete segaduses, siis olete jõudnud õigesse kohta, sest just siin artiklis jagame oma ekspertiisi kõige tõhusamate strateegiate osas, et saaksite hakata panustama kergema südamega.

Jooksmise ajalugu

Spordimaailmas tuntakse jooksmist kui kõige tähtsamat spordiala ehk teda peetakse alade kuningannaks. Tegelikult on see olnud siin algusest peale. Kui inimesed läksid metsa jahtima, jooksid nad loomadele järele, hüppasid üle puude või viskasid neile suuri esemeid. Võistlejad hakkasid arendama oma reegleid, et omavahel võistelda aja peale. Antiik-Kreekas õitses füüsiline kultuur eriti lahingute ajal, mil sellele anti suur rõhk. Olümpiamängud olid üks mitmetest spordivõistlustest, mis toimusid Olympia’s juba 776 eKr.

Jooksmine, kui spordi kõige olulisem distsipliin, on olnud iidse maailma kultuuri oluline osa. Enamus antiiksetest turniiridest sisaldasid jooksukomponenti. See nimetati ka võitnud sportlase auks ümber, kes võitis selle aasta võistluse. Ehkki ürituse korraldamise kontseptsioon on jäänud peamiselt muutumatuks, on mitmetes aspektides toimunud olulisi muutusi.

Panustamisvõimalused

Maailma- ja Euroopa meistrivõistlused, olümpiamängud ja terve IAAF-i turniiride seeria on kindlasti maailma kõige silmapaistvamad kergejõustiku võistlused. Juhtivatel spordi ja hasartmängu veebisaitidel tundub, et neil on alati võimalus panustada spordivõistlustele. 

Sisevõistlused algavad siis, kui välisvõistlused on lõppenud, muutes jooksuhooaja äärmiselt pikaks. Seetõttu ei saa need, kes jälgivad jooksmise spordiüritusi, kunagi panustamisvõimaluste osas otsa saada. Palju infot toimuvate võistluste kohta saab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.

Parimad panustamisstrateegiad

  1. Tundke oma sportlasi: Kui tegemist on jooksjatele panustamisega, on oluline omada infot nende, nende treenituse, nende eesmärkide ja plaanide kohta.
  2. Ettevalmistusmeetod: Kuigi õnn mängib rolli enamuses spordis nagu tennis ja jalgpall, pole kergejõustikus kohta õnnel, sest jooksmises pole midagi sellist nagu õnn. Kui inimene on paremas füüsilises vormis või on lihtsalt kiirem, võidab ta 90% ajast (va erandid nagu kukkumine või vigastus)
  3. Hetkevorm: Kogenematud panustajad teevad sageli vigu, keskendudes ainult statistikale ja eelmiste hooaegade saavutuste arvule. Kuid praegune seisund ja viimased tulemused on palju olulisemad kui ainult see arvestus.
  4. Turniiri tase: Parimad sportlased oleksid tipus, olenemata sellest, kui oluline on võistlus või kui suur on suur auhind. Kuid kui soovite üllatuda, peate hakkama vaatama madalama astme turniire, millel on vähem auhindu, vähem tuntust ja sponsorlust.
  5. Sise-/Välisvõistlused: Mõned sportlased eelistavad sise- või välisvõistlusi. Mõnele esinejale ei ole asukoha tüübil tähtsust, kuna nad on nii siseruumides kui ka väljas mängides võrdselt mugavad. Kui soovite seda kontrollida, peate lihtsalt kursis olema või informatsiooni leidma nende eelmiste võistluste kohta.
  6. Hirm kõrgete koefitsientide ees: Üks levinumaid vigu, mida panustajad teevad, on ainult madala koefitsiendiga sündmustele panuste tegemine, uskudes, et see on tõenäolisem tulemus. Panustamisel kardavad paljud inimesed kõrgeid koefitsiente, mis on täiesti ebavajalik. 

Nüüd, kui olete kursis jooksmise panustamise põhitõdedega ja tõhusate strateegiatega, olete valmis alustama panustamist oma lemmikspordialal! Olge kursis jooksvate sündmustega ja nautige võimalust võita suurepäraseid auhindu, kui teie valitud sportlased ületavad finišijoone esikohal! Eestis lubatud internetikasiinod pakuvad mitmekülgseid võimalusi panustada just enda valitud spordialale. Vastutustundlikku panustamist!